گردش مالی سوغات و صنایع‌دستی زائر در مشهد؛ 3 تا 6 هزار میلیارد تومان

گردش مالی سوغات و صنایع‌دستی زائر در مشهد؛ 3 تا 6 هزار میلیارد تومان تخمین زده می‌شود.

1400/11/05
|
13:06

به گزارش رادیو زیارت، سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در جلسه شورای معاونان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: بنا به گزارش مجمع جهانی اقتصاد، ایران در زمینه گردشگری بین 140 کشور مقصد گردشگری، در چهار سال متوالی ارزان‌ترین مقصد سفر دنیا بوده است که باید به این موضوع به صورت ویژه توجه شود.

حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد افزود: براساس آمار‌ها زائران عراقی از سفر به مشهد بیشترین استقبال را داشته‌اند که باید به شایستگی از زائران میزبانی کنیم.

وی همچنین بر خدمت بهتر به زائر تاکید کرد و خطاب به مسئولان میراث فرهنگی افزود: برای تسهیل و تسریع در امر خدمات‌رسانی به زائران در کنار شما هستیم تا خدمات مورد نیاز زائران را هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی ارتقاء دهیم.

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی با اشاره به تکلیف تعیین شده در قانون برنامه ششم برای جذب گردشگر و نقش صنایع‌دستی در اقتصاد گردشگری گفت: گردش مالی سوغات و صنایع‌دستی زائر در مشهد از سه تا شش هزار میلیارد تومان تخمین زده می‌شود.

حجت الاسلام گنابادی نژاد افزود: سنگ هرکاره و فیروزه از ظرفیت‌های ویژه مشهد است که باید برنامه‌ریزی برای برندسازی و استفاده از این ظرفیت مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی درباره گردشگری سلامت هم افزود: اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی در فعالیت‌ها و برنامه‌ها اهمیت زیادی دارد که باید با همدلی و همکاری همه دستگاه‌ها از ظرفیت‌های حوزه گردشگری سلامت به خوبی استفاده کنیم.

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی گفت: مجموعه ماموریت‌های سه گانه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و اداره کل پیشران هویتی و فرهنگی و توسعه‌ای برای کشور در ابعاد مختلف است.

دسترسی سریع