برگزاری همایش بین‌المللی اتحادیه زنان مسلمان

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان از برگزاری همایش بین‌المللی اتحادیه زنان مسلمان با هدف تبیین الگوگیری از حضرت زهرا(س) در مواجهه با انحراف های دنیای امروز، نشر فرهنگ تقریب مذاهب و معرفی "الگوی سوم زن" خبر داد.

1400/11/02
|
09:21

به گزارش رادیو زیارت، دکتر لاله افتخاری با اشاره به لزوم ترویج سبک زندگی فاطمی و تمدن نوین اسلامی، افزود: الگوی سوم، واژه و مفهومی است که رهبر انقلاب بیان کردند و نماد زنِ مورد نظرِ مکتب وحی است.
وی با اشاره به لزوم الگوگیری از حضرت زهرا(س) در مواجهه با انحراف ها و چالش های دنیای امروز، تاثیر انحراف از الگوی فاطمی در انحطاط تمدن ها را بسیار دانست و گفت: چگونگی حضور زنان تمدن‌ساز در فضای مجازی و بررسی تطبیقی نقش زنان تمدن‌ساز در جوامع اسلامی از محورهای مقالات این همایش است.

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان گفت: ایجاد جو تقریبی، هم افزایی، درک متقابل در جامعه زنان مسلمان به طور خاص و حتی زنان غیرمسلمان، شناسایی بانوان مذاهب مختلف اسلامی و آشناکردن آنان با یکدیگر و همگرایی میان جمعیت های فعال زنان مسلمان جهان از اهداف این اتحادیه است.

وی تبیین زیبایی ها و واقعیت های اسلام، تزریق خوراک مناسب درخصوص استفاده از فضای مجازی، آگاهی بخشی، تولید محتوا و پاسخ به شبهات و سوال ها را از دیگر اهداف این اتحادیه دانست.
به گفته دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان، بیش از هزار مقاله در فرصت کوتاهی به دبیرخانه همایش رسیده است که در نوع خودش بی نظیر است.

وی با بیان اینکه کمیته ها از امشب آغاز به کار می کنند، به کمیته های "کودکان و نوجوانان"، "رسانه، فضای مجازی و ارتباطات"، " قدس"، " علمی، پژوهشی و محتوایی" و "کمیته قران " اشاره کرد.
خانم افتخاری افزود: در این همایش، کمیسیون های تخصصی درخصوص سبک زندگی، الگوهای تمدن ساز، مقاومت، فضای مجازی و رسانه فعالیت خواهند کرد.

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان گفت: این همایش در جوار حضرت معصومه (س) و با توجه با اوضاع کرونایی، با حضور 15 مهمان از کشورهای دیگر و 20 کارشناس که از کشورهای دیگرند، اما در ایران حضور دارند، برگزار می شود.

دسترسی سریع