هجدهمین اجلاسیه بین‌المللی پیرغلامان حسینی در تبریز

استاندار آذربایجان شرقی و رئیس هجدهمین اجلاسیه بین‌المللی پیرغلامان حسینی گفت: این اجلاسیه 23 شهریور امسال به میزبانی تبریز برگزار می شود.

1400/06/22
|
15:02

به گزارش رادیو زیارت ، محمدرضا پورمحمدی در گفتگوی ویژه خبری رادیو زیارن بر همکاری همه دستگاه‌ها و سازمان‌های استان برای برگزاری باشکوه این رویداد فرهنگی و مذهبی تأکید کرد و اظهار داشت: این همایش باید در خور شأن درگاه باعظمت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و شهر تبریز به عنوان خاستگاه تشیع در ایران برگزار شود.
وی با بیان اینکه تا آخرین ساعت مسئولیتم جدی‌تر از گذشته پیگیر امور به خصوص مسائل مربوط به این اجلاس خواهم بود، تاکید کرد: برای تامین منابع مالی این همایش باید تمای دستگاه‌ها از جمله شهرداری و اتاق بازرگانی پای کار بیایند.
پورمحمدی گفت وظایف تمام دستگاه‌ها باید مشخص شده و تقسیم کار استانی صورت گیرد و هر دستگاه موظف است به تعهدات خود عمل کند.
وی با اشاره به مشخص شدن وظایف هفت کمیته تخصیصی این اجلاسیه، گفت: همه ما خادم آستان حسینی هستیم و از هیچ تلاشی برای خدمت در این راه دریغ نمی‌کنیم.
پورمحمدی خاطرنشان کرد: همایش پیرغلامان حسینی فرصتی برای معرفی و تجلیل از پیشکسوتان و خادمان درگاه اباعبدالله است و همه باید در برگزاری هرچه بهتر آن همکاری کنند.
مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی نیز در این برنامه گفت: مراسم افتتاحیه هجدهمین اجلاسیه بین‌المللی پیرغلامان حسینی 23 شهریور ماه مصادف با هفت صفر در محوطه مسجد کبود تبریز و مراسم اختتامیه آن 25 شهریور برگزار می‌شود.
مرتضی صفری افزود: 24 شهریور هم مراسم شعرخوانی و همچنین مراسمی برای به نمایش گذاشتن شیوه برگزاری دستجات عزاداری عجم و شاه‌حسین‌گویان تبریز برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام حسن شعبانی، مدیرکل ‏تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی هم دیگر مهمان این گفتگو بود .

دسترسی سریع