آغاز پیش فروش بلیت پروازهای اربعین از فردا

پیش فروش بلیت پروازهای اربعین از فردا براساس قیمت های مصوب شده آغاز می شود.

1400/06/24
|
18:17

به گزارش رادیو زیارت، محمد حسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفتگو با خبر رادیو گفت : براساس مصوبه شرکت های هواپیمایی کشور مقرر شد کلیه شرکت های مسافری دارای مجوز  از 28 شهریور  تا 10 مهر براساس قیمت هایی که اعلام می شود به زائران بلیت هواپیما را بفروشند .
وی ادامه داد :  قیمت بلیت پرواز رفت و برگشت اربعین از فرودگاه های تهران ( فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)) ،شیراز،  اصفهان ، تبریز ، اهواز به مقصد  نجف  5  میلیون تومان،  و بلیت یک سره  3 میلیون و 200 هزار تومان است . ذیبخش افزود : همچنین نرخ  بلیت پروازهای رفت و برگشت از مبداء مشهد ، یزد ، کرمان و بندرعباس به فرودگاه نجف 6 میلیون تومان و بلیت یک طرفه4  میلیون تومان تعیین شد.
 وی درباره آخرین جلسه برگزار شده بین سازمان هواپیمایی کشوری شرکت های هواپیمایی داخلی و برخی از مسئولان سازمان حج و زیارت هم اعلام کرد: امروز جلسه ستاد اربعین در سازمان هواپیمایی کشوری برای تعیین نرخ نهایی بلیت پروازهای اربعین تشکیل شد. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: چنانچه هر کدام از شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌های مسافرتی از این مبلغی که مورد توافق سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت‌های هواپیمایی است تخطی کنند و نسبت به گرانفروشی اقدام کنند، مسافران می‌توانند از طریق سایت سازمان هواپیمایی و سامانه شکایات مردمی اقدام کنند و   سازمانهم  با توجه به پیش‌بینی صورت گرفته  و راه اندازی سامانه شکایت های مردمی خیلی سریع نسبت به این موضوع رسیدگی می کند.
ذیبخش تاکید کرد: از مردم درخواست داریم که تحت هیچ شرایطی بلیت هواپیما را گرانتر از نرخ اعلام شده نخرند. البته قیمت بلیت هواپیما شرکت‌های هواپیمایی خارجی، ربطی به این مصوبه ندارد اما ظرفیت پیش بینی شده آنقدر هست که نیازی به پروازهای آن‌ها نباشد.
وی با بیان اینکه تعیین قیمت برای بلیت هواپیما و پروازهای اربعین توجه کنید تنها در بازه زمانی 28 شهریور  تا 10 مهر است، گفت: شرکت‌های هواپیمایی داخلی از فردا می‌توانند بر اساس نرخ‌های تعیین شده نسبت به فروش بلیت پروازهای اربعین اقدام ‌کنند. زائران نیز باید به این نکته توجه کنند که اگر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند باید از داشتن ویزا اطمینان داشته باشند اما در صورتی که  بلیت را قبل از گرفتن ویزا  تهیه کنند و نتوانند روادید اربعین خود را بگیرند بر اساس مقررات پروازهای خارجی کنسلی بلیت آن‌ها انجام خواهد شد و متضرر می شوند و باید خسارت بپردازند.  

دسترسی سریع