نهضت اعتکاف، بین المللی شده است

حجت الاسلام رستمی گفت: نهضت اعتکاف مورد توجه جریان‌های علمی و دانشگاهیان قرار گرفته و اکنون این نهضت، بین المللی شده است.

1399/12/05
|
12:50

به گزارش خبر رادیو زیارت ، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در مراسم رونمایی از پوستر نخستین جشنواره ملی اعتکاف دانشگاهیان و آئین رونمایی از نشان ملی اعتکاف دانشگاهیان گفت: نهضت اعتکاف مورد توجه جریان‌های علمی و دانشگاهیان قرار گرفته و اکنون این نهضت، بین المللی شده است، دو سال پیش اعتکاف دانشجویان جهان اسلام را در مسجد کوفه برگزار شد که آخرین اعتکاف بود.
حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی افزود: کرونا همه این مسائل را به هم ریخت و مجبور به زیست مجازی شدیم، براین اساس امسال از حضور در جمع معتکفان محروم هستیم.
این جشنواره فرصت بروز و ظهور برکات عظیم نهضت اعتکاف است.
در ادامه حجت الاسلام علی تقوی، معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: امسال با گسترش ویروس کرونا اعتکاف دانشگاهیان به صورت مجازی در سطح ملی، در کل دانشگاه ها برگزار می شود .
نخستین جشنواره ملی اعتکاف دانشگاهیان کشور ، ویژه استادان و دانشجویان در بخش ‌های پژوهشی، ادبی، هنری و چندرسانه‌ای برگزار خواهد شد و علاقمندان تا 20 فروردین سال آینده برای ارسال آثار خود در جشنواره فرصت دارند.

دسترسی سریع