آغاز ساخت 1000 واحد مسکونی ویژه محرومان در حاشیه شهر مشهد

عملیات اجرایی ساخت هزار واحد مسکونی ویژه محرومان در حاشیه شهر مشهد آغاز شد.

1399/10/24
|
17:49

به گزارش خبررادیو زیارت ، با توجه به امضای تفاهم‌نامه همکاری برای ساخت هزار واحد مسکونی ویژه محرومان حاشیه شهر مشهد میان کمیته امداد، آستان قدس رضوی، استانداری خراسان رضوی و شهرداری مشهد امروز ساخت این واحد‌ها آغاز شد.
ریس کمیته امداد کشور در این مراسم گفت:مسکن گران‌ترین خدمت ارائه شده به محرومان است و به همین دلیل ضروری است نهاد‌ها و دستگاه‌های مختلف در این امر به یاری نیازمندان بشتابند.
بختیاری با اشاره به تفاهم‌نامه ساخت مسکن محرومان در حاشیه شهر مشهد افزود: تامین مسکن ارزان‌قیمت و بهبود کیفیت سکونت در محله‌های کم برخوردار و حاشیه شهر مشهد هدف اصلی این تفاهم‌نامه است.
رئیس کمیته امداد ارائه تسهیلات حمایتی و ارائه خدمات اجتماعی به خانواده‌های نیازمند را از دیگر موضوعات این تفاهم‌نامه عنوان کرد و بیان کرد: به دنبال رشد و پرورش ظرفیت‌های تولید و اشتغال محلی برای فقرزدایی و حمایت از نیازمندان هستیم.
وی اظهار کرد: کمیته امداد در راستای این تفاهم‌نامه، ارائه هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به جامعه هدف را متعهد شده است.
قائم مقام آستان قدس رضوی نیز با تشریح تعهدات آستان قدس در این تفاهم‌نامه گفت: آستان قدس رضوی واگذاری 2 هکتار از اراضی محدوده حاشیه شهر مشهد برای ساخت و ساز واحد‌های مسکونی محرومان را تقبل کرده است.
مصطفی خاکسار خاطرنشان کرد: مدت این تفاهم‌نامه 2 سال است و کمیته امداد نیز ساخت هزار واحد مسکونی ارزان‌قیمت برای محرومان را در زمین‌های مورد اشاره، از طریق ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان تعهد کرده است.
براساس این تفاهم‌نامه، شهرداری مشهد نیز تسهیلاتی را در خصوص ساخت و صدور مجوز‌های لازم برای مسکن محرومان در نظر گرفته است.
جزئیات بیشتر این خبر را در گزارش خبرنگار رادیو زیارت بشنوید:

دسترسی سریع