سرکشی از خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد به همت خواهران خادمیار رضوی

رئیس اداره انتظامات خواهران حرم مطهر رضوی از اجرای طرح «رحمت رضوی» و سرکشی از خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد توسط خواهران خادمیار رضوی خبر داد.

1398/10/09
|
19:00

به گزارش خبرررادیو زیارت ، زهرا قاسمی گفت: هدف از اجرای این طرح، عیادت و سرکشی از بانوان بیمار خانواده‌های کم برخوردار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) است که به علت مشکلات جسمی، عدم توانایی حرکتی، ابتلا به برخی از بیماری‌ها در منزل بستری هستند و نمی‌توانند به زیارت امام هشتم(ع) مشرف شوند.
وی ادامه داد: در قالب این طرح، خادمیاران چهارشنبه هر هفته به همراه نماینده‌ای از کمیته امداد امام خمینی(ره) به خانه بانوان نیازمند و محروم می‌روند و ضمن حمل پرچم متبرک حرم امام هشتم(ع) به قرائت صلوات خاصه حضرت رضا(ع)، بیان مناقب آن حضرت، مدیحه سرایی و مرثیه سرایی می‌پردازند و فضای منزل این مددجویان را متبرک به نام حضرت علی بن موسی الرضا(ع) می‌کنند و هدایای متبرک و همچنین برخی از اقلام مورد نیاز را به این بانوان بیمار بی‌بضاعت اهدا می‌کنند.
قاسمی با بیان اینکه طرح رحمت رضوی با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) مشهد و معاونت اماکن متبرکه و امور زائرین آستان قدس رضوی اجرا می‌شود، گفت: چنانچه این خانواده‌ها نیازمند خدماتی از جمله تعمیر و مرمت منازل، خرید برخی از اقلام مورد نیاز، تهیه جهیزیه برای نوعروسان این خانواده‌ها و ... باشند، این موارد با هزینه شخصی خواهران خادمیار رضوی و به صورت اختیاری و داوطلبانه تأمین می‌شود.
رئیس اداره انتظامات خواهران حرم مطهر رضوی این اقدام را نمونه‌ای از همیاری و همدلی با شهروندان و مجاوران مشهدی به ویژه نیازمندان و مددجویان عنوان کرد و گفت: در برخی از منازل این مددجویان، خردسالان و فرزندانی حضور دارند که از نعمت پدر محروم هستند و خواهران خادمیار، این فرزندان را به عنوان فرزندان معنوی و تحت پوشش خود قرار داده و تا حد امکان در رفع نیازهای تحصیلی، آموزشی و... آنان می‌کوشند.

دسترسی سریع