توزیع 12 میلیون پرس غذای حضرتی در حرم امامین عسکریین (ع)

خادمان حرم امامین عسکریین (ع) در سال 2019 میلادی بیش از 12 میلیون پرس غذای حضرتی میان زائران حرم سامرا توزیع کردند که بیشترین وعده‌های غذایی در دهه اول ماه صفر بود.

1398/10/09
|
18:50

به گزارش خبر رادیو زیارت ، آستان قدس امامین عسکریین (ع) هر روز میزبان زائران و مجاوران این حرم مطهر در سامرا است و برای رفاه بیشتر این زائران علاوه بر ارائه خدمات مختلف همچون توزیع غذا، در صورت نیاز اسکان نیز برای آن‌ها فراهم می‌کند.
در ماه‌های محرم و صفر سال جاری که زائران بسیاری برای زیارت به سامرا مشرف شدند، حرم امامین عسکریین (ع) بیش از سایر ایام پذیرای زوار حسینی بود؛ به طوری که در ماه محرم یک میلیون و 700 هزار وعده غذایی و در دهه اول ماه صفر یک میلیون و 200 هزار وعده غذایی بین زائران و مجاوران توزیع شد.
این امر در حالی است که در سایر ایام، ماهانه بیش از 900 هزار وعده غذایی بین زائران توزیع می‌شود که بر اساس آمار آستان قدس عسکریین (ع) در سال 2019 میلادی حدود 12 میلیون وعده غذایی بین زائران توزیع شده که این وعده‌های غذایی علاوه بر زائران حرم سامرا، به مردم نیازمند این شهر نیز اعطا شده است.
مضیف حرم امامین عسکریین (ع) در طبقه زیرین بخش اداری واقع شده است. البته وعده‌های غذایی تنها در مضیف این حرم مطهر توزیع نمی‌شود بلکه در مسیر رسیدن به حرم امامین عسکریین (ع) نیز موکب‌هایی به صورت دائم برپا شده که از زائران پذیرایی می‌کند.

دسترسی سریع