همایش شیرخوارگان حسینی در سراسر کشور برگزار شد

­مراسم شیرخوارگان حسینی امروز همزمان با نخستین جمعه ماه محرم همچون هرساله در 7500 نقطه کشور و 45 کشور جهان برگزار شد و مادران، کودکان خود را نذر حضرت علی اصغر (ع) کردند.

1401/05/14
|
11:41

به گزارش رادیو زیارت، در این مراسم که در سراسر کشور برگزاری شد، مساجد، مصلی‌ها، بقاع متبرکه و حرم‌های مطهر، میزبان مادران و فرزندان خردسال آن‌ها شده اند. در هفتمین روز از ماه محرم،این سوگواره با حضور مادران محب اهل بیت (ع)، صبح روز جمعه در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی نیز برگزار شد.

قرائت آیاتی از کلام الله مجید توسط قاری نوجوان شیرزهی، اجرای برنامه مداحی وبرگزاری سوگواره شیرخوارگان حسینی در حرم مطهر رضوی مرثیه‌خوانی احمد واعظی و حسین هوشیار به یاد طفل شیرخوار شهید کربلا و سخنرانی حجت الاسلام عبدالحسین ذاکر از برنامه‌های این مراسم بود.

مراسم شیرخوارگان حسینی ویژه مادران و فرزندان شیرخوارشان به یاد شهید شش ماهه دشت کربلا و واقعه عاشورا، از سال 1382 در نخستین جمعه محرم هر سال در سراسر کشور و برخی کشور‌ها مانند افغانستان، هند، پاکستان، بحرین، عراق، عربستان، ترکیه و... برگزار می‌شود.
در این مراسم مادران لباس سبز ویژه مراسم را با آیینی خاص و توجه و توسل، بر تن کودکان خود می‌پوشانند و با لالایی خواندن برای کودکان، بر مصائب مادران و کودکان واقعه عاشورا، اشک ماتم می‌ریزند.

دسترسی سریع