مکه مکرمه مهیای پذیرش تمامی زایران ایرانی می شود

رییس ستاد مکه مکرمه گفت : هم اکنون 24 هزار و 700 زایر ایرانی در این شهر حضور دارند و در روزهای آتی سایر حجاج نیز وارد مکه مکرمه می شوند.

1401/04/08
|
10:39

به گزارش رادیو زیارت، اکبر رضایی درگفتگویی درباره آخرین روند اعزام زایران به مکه مکرمه اظهار داشت : عزیمت زائران به مکه از دو طریق فرودگاه جده و همچنین مدینه منوره صورت می گیرد یعنی بخشی از زایران از ایستگاه های پروازی به مقصد جده پرواز می کنند و وارد عربستان می شوند و بخش دیگر مدینه قبل هستند که پس از اقامت 5 شب در شهر پیامبر (ص) و پس از احرام بستن در میقات شجره به مکه مکرمه مشرف می شوند.
وی در خصوص زایرانی که از فرودگاه جده عازم مکه مکرمه شده اند، گفت : از زمان اعزام پروازهای زایران ایرانی به جده پایان دیشب سه شنبه ، 96 کاروان بالغ بر 11 هزار و 703 نفر از طریق این فرودگاه وارد عربستان شده اند که از احرام بستن در میقات جحفه وارد شهر مکه مکرمه شده اند.
رییس ستاد مکه مکرمه در حج 1401 تصریح کرد: پروازهای جده تا بامداد سیزدهم تیرماه ادامه دارد و زایرانی که از جده وارد عربستان شده اند ، مدینه بعد محسوب می شوند یعنی 5 شب را نیز در شهر پیامبر اقامت می کنند و از فرودگاه مدینه به ایران باز می گردند.
به گفته رضایی، تاکنون 13 هزار و 510 نفر از زایران مدینه قبل نیز بعد از احرام بستن در مسجد شجره وارد مکه مکرمه شده اند.
وی اعلام کرد : در حال حاضر 201 کاروان یعنی در حدود 24 هزار و 700 نفر در مکه مکرمه حضور دارند و طی روزهای آتی تمامی 39 هزار. و 600 زایر ایرانی در مکه مکرمه مستقر می شوند .
رییس ستاد مکه مکرمه ومعاون حج و عمره سازمان حج و زیارت تصریح کرد : تمامی شرایط و امکانات خدمت رسانی برای عملیات حج تمتع 1401 فراهم است و ما تمام تلاش خود را برای رضایتمندی حداکثری انجام می دهیم .

دسترسی سریع