در روند اجرای برنامه های حج امسال مشکلی وجود ندارد

رئیس سازمان حج و زیارت در چهارمین نشست شورای برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت در مدینه گفت: در روند اجرای برنامه‌های حج 1401 در مکه مکرمه و مدینه منوره مشکلی وجود ندارد.

1401/04/05
|
09:53

به گزارش رادیو زیارت، سید صادق حسینی در این نشست افزود: با توجه به افزایش زائران خارجی در عربستان و لزوم صیانت از سلامت زائران کشورمان، اقدامات و پیش بینی‌های لازم در ایران و عربستان صورت گرفته و دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغ شده است.

وی همچنین رضامندی زائران از خدمات ارائه شده را رو به رشد ذکر کرد و گفت: اعزام زائر از 12 ایستگاه پروازی پایان یافته است و از 7 ایستگاه ادامه دارد.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: از 160 پرواز پیش بینی شده برای انتقال نزدیک به 40 هزار زائر ایرانی تاکنون بیش از 100 پرواز به مقصد دو فرودگاه مدینه و جده انجام شده و زائران به عربستان منتقل شده اند.

در ادامه این نشست، جواد شاد جانشین ستاد مدینه نیز از وضعیت و تعداد زائران حاضر در شهر پیامبر گزارش داد و گفت: اگر کمبودی در هتلی گزارش شود به سرعت توسط همکاران بررسی و رفع می‌شود.


در ادامه این جلسه، جانشین نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به معطل ماندن زائران در صف‌های طولانی برای ورود به روضه رضوان از مسئولان حوزه اجرا خواست این موضوع را از طریق مقام‌های سعودی پیگیری کنند.

سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هم درباره درمانگاه‌های فعال در دو شهر مدینه و مکه و بیمارستان مکه و همچنین خدماتی که به زائران ارائه می‌شود گفت:لزوم اطلاع رسانی به زائران از طرق مختلف در خصوص رعایت نکات بهداشت فردی و فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و شستشو و ضد عفونی دست‌ها تاکید شده است.

جانشین نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز در این نشست تعامل بخش‌های مختلف را در حفظ سلامت زائران ضروری خواند و گفت: با همراهی حجاج در رعایت نکات بهداشتی امیدواریم ادای مناسک حج و زیارت زائران به خوبی انجام شود و با رضایت حداکثری به کشور بازگردند.

حجت الاسلام سید حسین رکن الدینی همچنین با اشاره به بازدید‌های انجام شده به همراه رئیس سازمان حج وزیارت از هتل‌های محل اسکان حجاج ایرانی و گفتگو با آنان اظهار داشت: با وجودی که زائران خانه خدا خدمات ارائه شده را با توجه به محدودیت‌های امسال، خوب عنوان می‌کردند، اما لازم است که به صورت مستمر از هتل‌ها بازدید تا اگرمشکلی وجود دارد به سرعت رفع شود.

دسترسی سریع