حجاج ایرانی از نظر کرونا مشکلی ندارند

وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر پرهیز از عادی انگاری در مورد بیماری کرونا، درباره وضع حجاج ایرانی گفت: مشکل خاصی در این زمینه گزارش نشده است.

1401/04/01
|
09:46

به گزارش رادیو زیارت، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر احمد وحیدی در حاشیه چهل و چهارمین نشست قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا که با حضور نمایندگان دستگاه‌های مربوطه در محل وزارت کشور برگزار شد؛ این مطلب را در جمع خبرنگاران مطرح کرد.
وی افزود: براساس گزارش ارائه شده در نشست امروز، شیوع گونه‌هایی از بیماری کرونا در برخی از کشور‌های همسایه و برخی کشور‌های دورتر وجود دارد که باید بر لزوم مراقبت‌های لازم در خصوص کنترل بیماری تاکید شود.
وزیر کشور ادامه داد: برای همین در نشست امروز بحث شد که محدودیت‌های سفر به خصوص همراه داشتن آزمایش منفی کرونا از مسافران ورودی از کشور‌های همسایه لحاظ شود تا شرایط اطمینان بخشی در کنترل بیماری حاصل آید.
دکتر وحیدی با بیان اینکه نباید با توجه به فروکش کردن بیماری، درمورد مدیریت بیماری عادی انگاری شود، اضافه کرد: در همین خصوص متخصصان وزارت بهداشت بر تزریق دز سوم برای افرادی که چهار ماه از تزریق دز دوم آن‌ها گذشته و سطح ایمنی بدنشان پایین آمده است، تاکید دارند.
وی درباره سفر اربعین حسینی (ع) هم گفت: برای مراسم امسال اربعین حسینی (ع) تاکید بر همان تزریق سه دز واکسن است. البته اکنون وضع عمومی کشور خوب است، اما باید مراقبت لازم انجام شود.
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر تصمیم گیری در خصوص استفاده از ماسک هم اظهار کرد: در این خصوص دو دیدگاه در جلسه مطرح شد که این پیشنهاد‌ها به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ارائه می‌شود تا تصمیم نهایی گرفته شود.
دکتر وحیدی افزود: وضعیت عمومی مدیریت بیماری در کشور مناسب است، اما باید مراقبت‌های لازم را داشته باشیم تا دچار غفلت نشویم.

دسترسی سریع