رویداد ملی فهما شبکه عظیم مردمی در کشور ایجاد کرده است

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در مراسم پایانی رویداد ملی فهما گفت: رویداد ملی فهما شبکه عظیم مردمی در کشور ایجاد کرده است.

1401/02/24
|
07:30

به گزارش رادیو زیارت، به نقل از ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، در مراسم پایانی رویداد ملی فهما؛ حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی افزود: ​در این دوره از رویداد ملی فهما 38 هزار اثر در سامانه بارگذاری شد که از میان 26 هزار کانون کشور، 20 هزار کانون در سومین رویداد ملی شرکت کردند و شبکه‌ای عظیم از مردم ایجاد شد.
وی ادامه داد: خداوند در قرآن می‌فرماید اگر می‌خواهید به سوی من دعوت کنید با حمکت و موعظه احسن باشد؛ حُسن، جمال و زیبایی یعنی هنر، خداوند می‌فرماید اگر می‌خواهید به سوی من دعوت کنید با هنرمندی و لطفات و دقت و عقل باشد.
​​رئیس ستاد فهما به سفر تبلیغی خود به سریلانکا اشاره کرد و گفت: بیست سال پیش، حدود سال‌های 2000 یا 2002 که به عنوان مبلغ به سریلانکا دعوت شدم و در نشستی که در ماه مبارک رمضان با حضور خبرنگاران مسلمان برگزار شد؛ یکی از خبرنگاران پشت تریبون ایستاد و گفت؛ اگر می‌خواهیم موفق شویم باید از جمهوری اسلامی ایران تقلید کنیم.
حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی اضافه کرد: امروز شعار دولت سیزدهم مردمی بودن است یعنی مردم به میدان آمده اند و برای مردم کار کردن یعنی بازگشت به اقتدار؛ لذا گام‌های استواری را در پیش رو داریم.
وی گفت: اساس انقلاب اسلامی از مسجد است و ما نمی‌توانیم انقلاب را پایدار کنیم و مسجد را نبینیم، مگر می‌شود جمهوری اسلامی بدون مسجد فعالیت کند؟ قطعا مسجد در راس امور است.
​حجت الاسلام و المسلمین ارزانی با اشاره به اهمیت ویژه مسجد در جمهوری اسلامی افزود: رویداد ملی فهما فقط یک اسم نیست بلکه یک زیست بوم است که 26 هزار کانون اخبار خود را در این سامانه بارگذاری می‌کنند.
​رئیس ستاد فهما ادامه داد: کانون‌های مساجد ظرفیت عظیمی برای جمهوری اسلامی دارد و قابل کپی برداری برای تمام کشور‌های اسلامی است و فعالیت کانون‌ها بر اساس هنر و فرهنگ شکل گرفته است.
​وی گفت: در رواق فیلم، نمایش، ترنج، کتاب، دانش، کارآفرینی و دیگر رواق ها، اعضای کانون‌ها فعالیت‌های خود را ثبت می‌کنند و ما موظف هستیم برای آن‌ها تسهیل گری کنیم.
​رئیس ستاد فهما افزود: با نگاه ویژه وزیر ارشاد امروز فضای بسیار خوبی درباره کانون‌های مساجد ایجاد شده است و خراسان رضوی به عنوان پایتخت فهما انتخاب شده و کانون‌های این استان بر اساس شاخصه‌های موجود توانسته اند این عنوان را کسب کنند.
​حجت الاسلام ارزانی اضافه کرد: 4 هزار گروه سرود و 3 هزار گروه نمایش، سرمایه عظیم کشور در مساجد است و باید در راستای مهارت افزایی آن‌ها تلاش کرد همچنین باید از ظرفیت پایتخت فهما استفاده مطلوب کنیم.
در این مراسم که با حضور وزیر ارشاد برگزار شد، مشهد مقدس به طور رسمی به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران اسلامی (فهما) معرفی شد.
همچنین در قالب سه بخش از 24 کانون شایسته تقدیر ویژه؛ 10 کانون رابط برتر؛ 7 کانون امتیاز برتر؛ 8 کانون برتر رویداد ملی ایران قوی؛ 13 کانون برتر و یک کانون برگزیده کشوری در رواق همدلی تقدیر و در ادامه از خانواده شهدای رمضان حرم رضوی و جانباز این واقعه جانگداز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر به عمل آمد.

دسترسی سریع