آمادگی3000 موکب ایرانی برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی

رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور از آمادگی 3000 موکب ایرانی برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی خبر داد

1401/02/21
|
15:45

به گزارش رادیو زیارت، رییس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور امروز در جمع اعضای ستاد های بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با بیان اینکه برنامه ریزی های لازم برای پیاده روی اربعین حسینی انجام شده است، گفت: 3000 موکب در کشور برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی آمادگی اعزام به عراق را دارند.

جلال مآب با اشاره به پایان عملیات اجرایی صحن مطهر حضرت زهرا سلام الله علیها در جوار حرم حضرت علی علیه السلام، گفت: تا عید غدیر خم این صحن با ظرفیت 40 هزار نفر تحویل مقامات عراقی خواهد شد.

گودرزی معاون پشیبانی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور هم در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه موکب های ایرانی که توانایی مالی و نیروی انسانی بالایی دارند با موکب های عراقی ادغام خواهند شد تا به صورت مشترک به ارائه خدمات به زائران حسینی بپردازند، گفت :مسئولان مربوطه در تلاشند تا مرزهای زمینی برای عبور و مرور زائران در اربعین حسینی هم بازگشایی شود.
جوینده رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان هم با اشاره به اینکه تاکنون 1980 تخته فرش به ارزش 14 میلیارد تومان توسط بانوان خراسان جنوبی برای بازسازی عتبات عالیات بافته شده است، گفت: از این تعداد 280 تخته فرش به ارزش 2 میلیارد و 600 میلیون تومان در سال گذشته باقته شده است.
وی گفت: 52 موکب امسال از خراسان جنوبی در اربعین حسینی به زائران خدمات رسانی خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته مردم خراسان جنوبی یک میلیارد و سیصد میلیون تومان‌ به ستاد بازسازی عتبات عالیات کمک کرده‌اند که نسبت به سال قبل آن 35 درصد افزایش دارد، گفت: در سال گذشته حدود 18 میلیارد تومان هم مردم استان برای بازسازی عتبات عالیات وقف کردند.
در این مراسم از ستادهای برتر بازسازی عتبات عالیات شهرستان های استان تجلیل شد و از دو مستند روایت عاشقی و پای دل با موضوع کمک های مردم خراسان جنوبی برای بازسازی عتبات عالیات رونمایی شد.

همچنین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور به دیدار نماینده ولی فقیه در استان رفت.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه امروز استکبار جهانی با توطئه های خود قتل و خونریزی آوارگی و نا امنی را برای مردم دنیا ایجاد کرده است، گفت: در این شرایط حضور نه تنها مسلمانان بلکه پیروان ادیان دیگر در اربعین حسینی نشان می دهد که اربعین حسینی تبدیل به موضوعی جهانی شده و علاقه مردم به اهل بیت علیهم السلام در حال افزایش است.
وی با اشاره به اینکه امام حسین علیه السلام نماد مبارزه با استکبار است، گفت: امیدواریم این قتل و خونریزی ها و توطئه ها هر چه زودتر به پایان رسد و دنیا از شر فتنه های استکبار جهانی رهایی یابد.

دسترسی سریع