نخستین نشست شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت برگزار شد

نشست شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت به منظور هماهنگی برای انتخاب شعار واحد و هم افزایی فعالیت‌های فرهنگی دهه کرامت به میزبانی حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد.

1401/02/20
|
08:50

به گزارش رادیو زیارت، نشست شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت با حضور حجت الاسلام والمسلمین احمدی معاون فرهنگی آستان مقدس فاطمی، طاهریان دبیر اجرایی شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور، حجت الاسلام قاسمی مدیر روابط عمومی آستان مقدس فاطمی و جمعی از نمایندگان اعتاب مقدس ایران، کانون های مساجد و سازمان اوقاف و امور خیریه و حضور مجازی حجت الاسلام طیب حسینی مسئول هیئت اندیشه‌ورز شورای هماهنگی دهه کرامت، زبرجد نماینده آستان مقدس شاهچراغ و محمدی نماینده آستان قدس رضوی در حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی در این نشست در رابطه با شعار و محورهای دهه کرامت اظهار کرد: نکته اول فراگیر بودن این شعار است که نباید به یک مجموعه و عتبه محدود شود، نکته دوم اینکه شعار دهه کرامت باید متناسب با زمان و شرایط کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی و در راستای جهاد تبیین که مورد نظر مقام معظم رهبری است باشد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بحث جهاد تبیین را واجب قطعی و فوری دانستند، گفت: آقا فرمودند مخاطب من مسئولین هستند و هر کدام از ما مسئول هستیم و نمی شود ما خود را بیگانه از خطاب آقا بدانیم بنابراین باید نگاه ویژه به جهاد تبیین در شعار دهه کرامت و عناوین روزها داشته باشیم.

در ادامه طاهریان دبیر اجرایی شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور با بیان اینکه تمام 34 مجموعه عضو این شورا این آمادگی را دارند که آنچه مورد نظر اعتاب و سیاست های آنها است را پیگیری کنند، افزود: خدماتی مانند مواسات و کمک مؤمنانه که توسط اعتاب مقدسه در ایام کرونا در عرصه های اجتماعی صورت گرفت بیش از گذشته قابل توجه بود که به نوعی خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی فعالیت های مردمی که در حوزه مساجد، اعتاب مقدس و سایر نهادهای مذهبی رخ داده است را از افتخارات نظام دانست و گفت: در دهه کرامت باید روی موضوع زیارت از نزدیک بیشتر توجه شود و فعالیت های فرهنگی که در دوره کرونا محدود شد تقویت شود.

دبیر اجرایی شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور با بیان اینکه شعار دهه کرامت باید متناسب با عرصه بین المللی باشد و قابلیت ترجمه و ترویج در خارج از کشور را داشته باشد، گفت: توجه به امام کاظم علیه السلام که اکثر اعتاب مقدس ایران از فرزندان ایشان هستند نیز می تواند جامعیت کار در دهه کرامت را بالا ببرد.

در ادامه محمدی نماینده آستان قدس رضوی که به صورت مجازی با این نشست ارتباط گرفت، طی سخنانی عنوان کرد: هماهنگی خوبی بین آستان قدس رضوی و آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها وجود دارد و می‌توانیم با شعار واحد متناسب با شعار سال در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و اقداماتی را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سال گذشته از دهه کرامت نام بردند، گفت: این می تواند به ترویج این دهه و فعالیت‌های این دهه کمک کند و باید در این ایام در هر روز یکی از اقشار جامعه را مورد تکریم قرار دهیم و در عناوین روزها یادی از اقشار مختلف صورت بگیرد.

همچنین در این نشست بر مردمی بودن برنامه های دهه کرامت، توجه به جهان شمول بودن دهه کرامت، استفاده از مجاوران اعتاب مقدس در اجرای برنامه های فرهنگی و تعامل بیشتر اعتاب مقدس و دیگر نهادی‌ها فرهنگی در انتخاب شعار دهه کرامت و برنامه های این دهه تأکید شد.

دسترسی سریع