تلاش مضاعف مسئولان برای خدمت رسانی به زائران بیت الله الحرام

آیت الله نوری همدانی مسئولیت کارگزاران حج را بسیار سنگین و خطیر عنوان کرد و خواستار تلاش مضاعف مسئولان برای خدمت رسانی به زائران بیت الله الحرام شد.

1401/02/17
|
07:43

به گزارش رادیو زیارت، آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع عظام تقلید در دیدار نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و رییس سازمان حج و زیارت، مسئولیت کارگزاران حج را بسیار سنگین و خطیر عنوان کرد.
خطاویب به مسئولان حج با بیان اینکه هرگز نباید در برابر مسئولیتی که به عهده دارید، کوتاهی به خرج دهید، گفت: شما در مکه ای قدم می گذارید که امام زمان (عج) هر سال در آنجا حضور دارند، تلاش خود را برای خدمت رسانی به زائران بیت الله الحرام مضاعف کنید.
این مرجع تقلید عالی قدر با اشاره به اینکه در موسم حج زمینه نشان دادن عقاید اسلامی فراهم می شود، خاطرنشان کرد: در دورانی که دشمنان اسلام برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان تلاش می کنند، وظیفه علما در نشان دادن عقیده ناب اسلامی در همگرائی امت اسلامی و پرهیز از تفرقه به جهان امروز بسیار خطیر است.
آیت الله نوری همدانی افزود: در هنگامه حمله ور شدن دشمنان به اسلام، افرادی مانند چراغی روشن راه اسلام را به بندگان خدا نشان می دهند، این وظیفه بزرگ در موسم حج، به عهده مسئولان حج و زیارت است و هرگز نباید نسبت به آن کوتاهی شود.
وی با بیان اینکه اسلام یک دین اجتماعی است و خدا می خواهد در آن اجتماعات برنامه های اسلامی بیان و مردم آگاه نسبت به قوانین اسلام آگاه شوند، گفت: پیامبران خدا ابتدا اجتماع را با خود همراه کردند و بعد در برابر مشکلات قدم برداشتند.
استاد خارج فقه حوزه علمیه قم از نماز جماعت، نماز جمعه، نماز عید سعید فطر و حج به عنوان وسیع ترین عرصه اجتماع برای اتحاد مسلمانان نام برد و اظهار داشت: سرپرست این اجتماعات باید عالم ربانی باشد و اگر عالم ربانی سرپرست اجتماع را به دست نگیرد، کار رها می شود.
آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه در موسم حج مسلمانان در یک نقطه مشخص و در روزهای معین جمع شده و اجتماع اسلامی را تشکیل می دهند، بر بیان مشکلات کشورهای اسلامی و رفع این مشکلات با اتحاد، استقامت، صبر و رعایت تقوای الهی تأکید کرد.

دسترسی سریع